STRACH

Strach je emócia, ktorá nás ovláda keď máme z niečoho obavy alebo úzkosť. Väčšina ľudí medzi nami neprizná že majú strach skrývajú ho za rôzne výhovorky, že práve niekam musí a pod. Strach je však prirodzená emócie a niekedy je dobré ho mať. Strach nás dokáže prinútiť byť silnejší a urobiť veci, ktoré by sme za normálnych okolností neurobili. Keď prekonáte strach už vás nemôže nič zastaviť idete do toho s plným nasadením a neprestanete kým všetok ten adrenalín zo seba nedostanete.

Každý z nás určite pozná prípady ľudí, ktorí majú vždy plno rečí ako by niekoho zbili a ako by išli do nejakej bojovej akcie bez akýchkoľvek problémov. Keď sa však istá akcia zorganizuje a ten dotyčný tam má ukázať čo v ňom je, buď sa neodhodlá vôbec k ničomu a len tam stojí a strach mu nedovolí urobiť ani krok navyše, alebo jednoducho ani nedorazí. Každý z nás má strach a každý z nás zažil ten pocit pri prvej bitke, kedy bolo ťažké sa odhodlať a dať prvú ranu. Po prekonaní strachu to potom však šlo samo a dnes už nemáte problém kohokoľvek udrieť. Samozrejme vždy sa nájdu situácie, kedy vás strach opäť ovládne, ide predovšetkým o veľké akcie, kedy veľa záleží na výsledku. Alebo o akcie kde nikdy neviete kedy sa objaví polícia, musíte byť stále v strehu, sústrediť sa na nepriateľa a zároveň na okolie aby ste stačili zobrať včas nohy na ramená ako sa polícia rozpozera.

Niektorí z nás majú obavy vylepovať letáky či samolepky, majú obavu že je niekto uvidí a budú stíhaní. Neuvedomujú si že tieto akcie nie sú nijako nebezpečné, základom všetkého je chodiť večer keď už v uliciach nie je veľa ľudí, najlepšie v nenápadnom oblečení. Tieto akcie sú skôr zábavné ako nebezpečné, je v nich trocha zdravého adrenalínu a navyše si urobíte príjemnú večernú prechádzku. Vždy by ste mali dávať letáky na miesta okolo ktorých prejde veľa ľudí, nemá zmysel dávať leták niekam na opustené miesto kde neprejde za celý deň nikto. Samolepky môžete lepiť v akúkoľvek dobu a v akomkoľvek oblečenie pokiaľ možno na viditeľné miesta, v miestach kde je veľa ľudí.

Ďalšou častou obavou, ktorá sa vyskytuje u niektorých ľudí je nosenie oblečenie jasne vyjadrujúce váš názor. Sú ľudia, ktorí sa tomuto oblečenie vyhýbajú, majú strach že keď pôjdu sami v tomto oblečení niekde vonku a stretne je skupinka ľavičiarov napadnú ich a oni sami tejto presile nebudú schopní čeliť. Navyše ak také oblečenie nosíte vyjadrujete tým hrdosť na svoj názor a teda musíte čeliť hrdo aj tomu že za svoj názor budete musieť niekedy obetovať aj trochu krvi. Strach, ktorý cítite vám v tej chvíli dodá silu väčšiu než si myslíte, len sa musíte odhodlať sa brániť.

Najsilnejšou obavou, ktorá sa môže vyskytnúť je odhodlať sa niekoho zabiť. Strach je tu oveľa silnejšie ako u ostatných vecí, ste si istí tým, že ak sa niečo nepodarí môžete skončiť na cele a na dlho dobu vo väzení. Táto predstava vás veľa zväzuje. Než sa k tomuto činu rozhodnete, je dobré vždy všetko veľmi dobre premyslieť, myslieť na všetky detaily. Keď už sa k tomu rozhodnete a prekonáte strach zistíte, že je to dobrý pocit. Začne sa vám to páčiť, ale zakaždým budete mať trochu strach. Tento strach vám už ale príde skôr ako adrenalín, ktorý cítite keď sa chystáte na ďalšiu akciu. Adrenalín, ktorý cítite keď na svoju obeť čakáte ukrytí v tme, srdce vám búši, potia sa vám dlane a čakáte len na správny okamih kedy zaútočiť. Strach vám nesmie zabrániť tento okamih zmeškať, nemusí sa už totiž opakovať. Budete potom len sklamaní a nahnevaní sami na seba, že vás strach zase pohltil.

Strach je prirodzený niekedy vám pomáha byť odhodlanejšia, ale niekedy vás zväzuje a paralyzuje. Snažte sa ho prekonávať, nikdy sa mu Nepoddávaj. Snažte sa naučiť ovládať svoj strach, vyhľadávajte situácie, z ktorých máte strach a naučte sa ho prekonať. Keď sa naučíte ovládať svoj strach, budete lepším a silnejším bojovníkom.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s