Ne-Aktívnosť

Veľa ľudí v našom hnutí je presvedčená, že je dostatočne aktívnych. Účasti na pochodoch a koncertoch sú pre nich dostačujúce podporou hnutia. Mnohí z nás si však neuvedomujú, že účasťou na pochodoch vlastne ničoho nedosiahnu, jediné čo tým docieli je zapísanie občianskeho preukazu políciou, poskytnutie fotiek svojej tváre nepriateľom.

V iných krajinách ako napr. Rusko tieto akcie určite zmysel majú, lenže v Rusku majú naši bratia úplne iné podmienky, majú viac voľnosti, sú odhodlanejší, tvrdší a trénovanejší. Snažia sa byť ako vojaci, vytvorili si aj niekoľko polovojenských dobre organizovaných jednotiek. Tam by sme mali hľadať príklady a snažiť sa aspoň trochu priblížiť. Pozrime sa na to, ako to chodí u nás. Pochody, ktoré rozoženie polícia v priebehu niekoľkých minút, nech sú povolené alebo zakázané vždy sa nájde niekto alebo niečo čo sa polícii nepáči a príde im to protizákonné. Naši ľudia posedávajú hlavne v krčmách, ich znalosti boja a výcviku sú minimálne a väčšina o to nemá ani záujem. Bojové akcie sa u nás organizujú málokedy a ich efektivita nebýva väčšinou taká, aká by mala byť. Čoskoro po nej sú odsúdení ľudia, ktorí ju organizovali, a na dlhú dobu má zase každý strach čokoľvek urobiť.

Pýtam sa v čom je tá chyba? To je asi jasné, u nás ľudia nemajú o boji a výcviku vôbec potuchy následkom toho tiež bojové akcie dopadajú tak ako dopadajú. Organizátori týchto akcií nedbajú na svoju bezpečnosť a anonymitu, dôsledok je potom súdny proces. Naproti tomu v Rusku, ako sami môžete vidieť na niektorých videách na internete, nemajú zábrany, neboja sa systému a vedia ako bojovať. Vedia ako zorganizovať tieto akcie tak aby nikto nedošiel k nim, sú cvičenia a znalý metód o ktorých niektorí z nás vedia asi len z videí či filmov. Naši bratia v Rusku, dalo by sa povedať systém prinútili aby sa bál a nekrížili im cestu. Zatiaľ čo u nás možno vláda chápe našu silu, ale na druhú stranu si uvedomuje, že nedokážeme byť tak nebezpeční ako by sme mohli, dáva nám jasne najavo že za každú snahu byť radikálnejšie nás nekompromisne potrestá. A čo urobíme my, vo väčšine prípadov sa podriadime. Ale prečo? Každý tento krok proti nám by nás mal prinútiť byť ešte tvrdší viac bojovať a bojovať tak aby nikto neodhalil žiadne určite osoby. Bojovať tak aby každý vedel že to boli NS, ale nebolo nikoho koho odsúdiť, neboli dôkazy.
Niektorí ľudia si tiež myslia že podporou koncertov na ktoré chodí vlastne prispievajú pre hnutie. Je pravdou že peniaze vybrané na vstupnom by mali ísť na podporu hnutia, ale je to tak vždy? Stáva sa že peniaze ktoré sa na koncertoch vyberú sú organizátormi použité pre ich potrebu, zaobstará si nové oblečenie, mobily a pod. Koncerty budú a vždy boli prostriedkom zábavy s tým, že výťažok bol použitý pre hnutie nikdy sa ale nebrali ako aktivita v hnutí. Je to len spôsob zábavy a odreagovanie nie spôsob boja alebo podobne. Uvedomte si že keď budete niekde na zábave, za barom bude NS a vy mu dáte Disk tiež to nebude podpora hnutia alebo snáď áno? Podobný prípad sú koncerty je to len zábava.

Každý z nás by sa mal zamyslieť nad situáciou v našej krajine, porovnajte aktivitu NS u nás a v iných krajinách. Všade inde už pochopili že len pochody a demonštráciami to nepôjde, musíme bojovať, bojovať v uliciach tvrdo a nekompromisne. Učiť sa novým veciam, stať sa vojakmi a už nebyť len pešiakmi ktorí idú ulicou a myslia si že ľuďom otvoria oči. Vidíte to sami ľudia oči len tak neotvoria, vzhľadom k tomu akú povesť nám robia médiá nemôžete čakať že niektorí ľudia nás budú podporovať tým, že počujú prejav na demonštrácii. To sú len sny a dosť nesplniteľné. Jediný spôsob ako ľuďom otvoriť oči je boj, ukážeme im ako vieme byť silní a napriek tomu nedotknuteľní. Väčšina ľudí sa bojí ukázať sympatie s nami, pretože sa boja systému vedia, ako sme za svoje názory stíhaní. Ale keď systém nebude mať koho trestne stíhať a napriek tomu budeme dokazovať svoju silu ľudia pochopia že sa nemusia báť nás podporiť, že systém nad nami nemá moc.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s